2 adet ürün bulunmuştur.

Filtrele

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 22/05/2015 tarihli Resmi Gazete ile kurulu kapasitesi 10.000 m3/gün ve üzeri tesisler için yayımlanan ve 16/07/2019 tarihinde 5.000 m3/gün ve üzeri tesisler olarak değiştirilen “Sürekli Atıksu İzleme Sistemi”  (SAİS) ve Marmara Denizi’nde meydana gelen müsilaj sebebi ile kurulu kapasitesi 1.000 m3/gün ile 5.000 m3/gün aralığında olan tesislerden istenen “Sürekli İzleme Merkezi” (SİM) SAİS tebliğine uygun olarak firmamız deneyimli kadrosu tarafından anahtar teslim kurulmaktadır.

SIM Sürekli İzleme Merkezi
Stok Durumu: VAR
  • Yeni
  • Kampanya
  • Ücretsiz Kargo
SIM Sürekli İzleme Merkezi

Marmara Denizi’nde meydana gelen müsilaj sorunun giderilmesine yönelik olarak hazırlanan Marmara Denizi Eylem Planı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 02/07/2021 tarih ve 2021/14 sayılı “Marmara Bölgesi’nde Bulunan Atık Su Arıtma Tesislerinin Gerçek Zamanlı İzlenmesi” konulu genelge kapsamında kurulu kapasitesi 1.000 m3/gün ile 5.000 m3/gün aralığında olan atıksu arıtma tesisleri, ön arıtma tesisleri, derin deniz deşarjı yaparak çıkış sularını alıcı ortama deşarj eden tesisler; arıtma tesisi giriş ve çıkış suyu debi ölçüm verilerini ve otomatik numune alma cihazlarını on-line bağlantı yaparak “Sürekli İzleme Merkezi” SİM’e aktarılması gerekmektedir. Arıtma tesislerinin giriş ve çıkış noktalarına debimetre kurulumu, ölçüm verilerinin Bakanlığın SİM sistemine aktarılması için gerekli olan yazılım ve yazılımla entegre çalışacak soğutmalı numune alma cihazının kurulumu yapılmaktadır.

SAİS Sürekli Atık Su İzleme Sistemi
Stok Durumu: VAR
  • Yeni
  • Kampanya
  • Ücretsiz Kargo
SAİS Sürekli Atık Su İzleme Sistemi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayımlanmış tebliğe istinaden kurulu kapasitesi 5.000 m3/gün ve üzerinde olan atık su arıtma tesisleri, ön arıtma tesisleri, derin deniz deşarjı yapan ve suyu ısı transferi amaçlı (soğutma-ısıtma suları) kullanarak alıcı ortama deşarj eden tesislerin çıkış suyunda sürekli ve otomatik olarak pH, sıcaklık, çözünmüş oksijen, iletkenlik, debi, kimyasal oksijen ihtiyacı (KOİ), askıda katı madde (AKM) parametrelerini ölçmek ve sonuçları periyodik ve gerçek zamanlı olarak Bakanlık merkezi veri tabanına aktaran sistemlerdir. Sistemde ayrıca soğutmalı numune alma cihazı bulunur. Cihaz, sistemde herhangi bir ölçüm değeri Bakanlıkça belirlenen sınır değeri aştığında dijital sinyal ile otomatik numune almaktadır. SAİS kabinlerimiz Bakanlıkça gerekli görüldüğü takdirde ilave parametreler ölçülmesine imkan verecek şekilde tasarlanmaktadır.

Filtrele

Kategorideki Çok Satanlar

    © 2020 Enotek Mühendislik ve Danışmanlık Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.