21 adet ürün bulunmuştur.

Filtrele
AT600 Ultrasonik Sıvı Debimetresi ( Akışölçer)
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics AT600 Ultrasonik Sıvı Debimetresi ( Akışölçer)

GE AquaTrans AT600 ultrasonik debimetre, son teknoloji ürünü ölçüm yeteneğini, tam olarak proses ölçüm noktasına kurulabilen dayanıklı ve düşük maliyetli transmiter paketi ile birleştirir. Su, atıksu ve kanalizasyon gibi kentsel uygulamalara özel olarak tasarlanmıştır. Kurulum ve bakım, transmiterin
dahili tuş takımı kullanılarak veya AT600’i bir dizüstü bilgisayara bağlayarak ve GE cihaz ara yüzü yazılımı kullanılarak kolayca yapılabilir.

Uygulama Alanları

İçme suyu, atıksu, kanalizasyon, deşarj suyu, arıtılmış su, soğutma ve ısıtma suyu ve diğer sıvılar.

Portatif Ultrasonik Sıvı Debimetresi (Debiölçer)
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Portatif Ultrasonik Sıvı Debimetresi (Debiölçer)

TransPort PT878, büyük özellikleri küçük ve hafif bir pakete sığdırır. PT878 en güçlü portatif sıvı debimetrelerindendir.
Plastik, metal veya kaplamalı çift katmanlı boru yüzeylerinden kesintisiz olarak debi ölçer, bu nedenle basınç düşüşüne, kaçak veya kontaminasyona neden olmaz. Transit-time sinyallerini çözen patentli korelasyon algoritmaları sayesinde ultra saflıkta sıvılardan ham atıksu ve çamur gibi aşırı derecede kirli sıvılara kadar ölçüm olanağı sağlar.

Opsiyonel Enerji Ölçümü

TransPort PT878 debimetre, ultrasonik debi ölçümü ile hassas RTD sıcaklık ölçümünü kombine ederek, sıvıların kullanıldığı ısıtma ve soğutma sistemlerinde enerji akışının ölçülmesini sağlar. Bu uygulamalarda debimetrenin yanı sıra loop powered RTD sıcaklık sensörleri için dahili bir güç kaynağı ile enerji ölçümleri için gerekli devre kurulumu ve yazılım kullanılır. Enerji kiti opsiyonu, iki Pt1000 yüzeye monteli RTD ve debimetre ile iletişim için kabloyu içerir.

PT878 Modeli artık üretilmemektedir yerin güncel olan versiyonu PT900 kullanılmaktadır.

Uygulama Alanları

Kullanma suyu ve atık su, soğutma ve ısıtma suyu, ultra saflıkta su ve sıvılar, ham petrol, mazot ve yakıtlar, motor yağı, rafine hidrokarbonlar, kimyasallar ve diğer sıvılar.

Portatif Ultrasonik Sıvı Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Portatif Ultrasonik Sıvı Debimetresi

TransPort PT900, büyük özellikleri küçük ve hafif bir pakete sığdırır. PT900 en güçlü portatif sıvı debimetrelerindendir. Plastik, metal veya kaplamalı çift katmanlı boru yüzeylerinden kesintisiz olarak debi ölçer, bu nedenle basınç düşüşüne, kaçak veya kontaminasyona neden olmaz. Transit-time sinyallerini çözen patentli korelasyon algoritmaları sayesinde ultra saflıkta sıvılardan ham atıksu ve çamur gibi aşırı derecede kirli sıvılara kadar ölçüm olanağı sağlar. Opsiyonel Enerji Ölçümü TransPort PT900 debimetre, ultrasonik debi ölçümü ile hassas RTD sıcaklık ölçümünü kombine ederek, sıvıların kullanıldığı ısıtma ve soğutma sistemlerinde enerji akışının ölçülmesini sağlar. Bu uygulamalarda debimetrenin yanı sıra loop powered RTD sıcaklık sensörleri için dahili bir güç kaynağı ile enerji ölçümleri için gerekli devre kurulumu ve yazılım kullanılır. Enerji kiti opsiyonu, iki Pt1000 yüzeye monteli RTD ve debimetre ile iletişim için kabloyu içerir. Uygulama Alanları Kullanma suyu ve atık su, soğutma ve ısıtma suyu, ultra saflıkta su ve sıvılar, ham petrol, mazot ve yakıtlar, motor yağı, rafine hidrokarbonlar, kimyasallar ve diğer sıvılar.

Ultrasonik Sıvı Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Ultrasonik Sıvı Debimetresi

PanaFlow Z3 ultasonik debimetrelerin en yeni
jenerasyonunu temsil eder. Proses sıvılarında düşük riskli,
hassas ve tekrarlanabilir debi ölçümü için özel olarak tasarlanmış üç yollu bir debimetredir. Şık endüstriyel tasarımı ve çok yüksek güvenilirliğe sahip elektroniği ile kullanıcılara uygun maliyetle üstün kaliteli bir seçim sunar. Yüksek performansı ve düşük maliyeti ile diğer debi ölçümü teknolojilerinden ve hatta diğer ultrasonik debimetrelerinden ayrılan PanaFlow Z3, endüstride güvenilirliği ön planda tutar.

Ultrasonik debimetrelerin tüm avantajlarının yanı sıra aşağıdaki avantajlara sahiptir:

- SIL Sertifkalı ve en yeni teknoloji ürünü XMT900 elektroniği
- Fieldbus, HART ve Modbus dijital arayüz seçenekleri
- Uzatılmış tampon veya sertifikalı bağlantı kutusu içermeyen,
dahili kablolu estetik ve kompakt debimetre gövdesi
- Üç yollu tasarım
- Yeni sahada değiştirilebilen transdüserler

Uygulama Alanları

Petrol ve gaz, kimya ve petrokimya endüstrisi, su ve atıksu, enerji endüstrisi, HVAC, ham petrol ve rafine hidrokarbon sıvıların proses kontrolü ve izlenmesi, harmanlama ve karıştırma.

Portatif Ultrasonik Gaz Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Portatif Ultrasonik Gaz Debimetresi

GE TransPort PT878GC clamp-on ultrasonik gaz debi ölçümü yeteneğini portatif seviyeye getirir. Doğal gaz boru hatları, sıkıştırılmış hava, inert gaz veya diğer sıkıştırılmış gaz uygulamaları için tasarlanan yeni PT878GC, gaz debisi ölçümü, dahili hafızaya veri kaydı ve bilgisayarlara veri aktarımı özelliklerine sahiptir. Gaz debisi ölçümü uygulamalarında kısa süreli debi denetimi çalışmaları için uygundur. Özellikle aşındırıcı, korozif, zehirli, yüksek saflıkta veya steril gaz, ya da boruyu delmenin tercih edilmediği tüm uygulamalar için çözüm sunar. Kurulumu boru yüzeyinde müdahale gerektirmediği için oldukça basittir ve 15 dakika kadar kısa bir sürede yapılabilir. Ayrıca kurulumu sırasında montaj sistemde mevcut boru üzerine kelepçeleme ile yapılması nedeniyle proses durdurulmadan veya prosese herhangi bir girişim oluşturulmadan yapılabilmektedir.

Uygulama Alanları

Doğal gaz, sıkıştırılmış hava, yakıt gazlar, aşındırıcı gazlar,
korozif gazlar, zehirli gazlar, yüksek saflıkta gazlar, hava ayırma gazları.

In-Line ( Boru İçine Monte Edilen) Çok Değişkenli Kütlesel Vorteks Debimetre
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics In-Line ( Boru İçine Monte Edilen) Çok Değişkenli Kütlesel Vorteks Debimetre

GE PanaFlow MV80 in-line (boruya flanşlar ile monte edilebilen) çok değişkenli kütlesel vorteks debimetre, vorteks debimetreleri arasında yeni nesildir. MV80’in çok değişkenli tasarımı, vorteks (hızı azaltan/dengeleyen) hız sensörü, RTD sıcaklık sensörü ve buhar, gaz ve sıvıların kütlesel debisini ölçen katı hal basınç transdüserinden oluşur. Diğer debimetre tipleri kütlesel debi hesabı için harici proses ölçümlerinden faydalanır. Sıcaklık ve basınç ölçümü cihazları debimetre ile aynı noktaya kurulmaz. Proses şartları ise iki nokta arasında büyük değişiklikler gösterebilir ve bu durum hatalı kütlesel debi okumalarına neden olabilir. PanaFlow MV80 hızı, sıcaklığı ve basıncı aynı noktada ölçmesi sayesinde daha hassas proses ölçümü sağlar.

Uygulama Alanları

Yüksek sıcaklık ve yüksek hız akımları için ideal, enerji üretimi – yakıt ve buhar uygulamaları, endüstriyel-HVAC, bölgesel enerji yönetimi, ticari-bina, kampus ve tesis enerji yönetimi, petrol & gaz - doğal gaz dağıtımı, petrokimya―kütle dengesi, reaksiyon prosesleri ısıtması.

Saplama Tipli Çok Değişkenli Kütlesel Vorteks Debimetre
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Saplama Tipli Çok Değişkenli Kütlesel Vorteks Debimetre

GE PanaFlow MV82 saplama tipli çok değişkenli kütlesel vorteks debimetre, vorteks debimetreleri arasında yeni nesildir. MV82’nin çok değişkenli tasarımı, vorteks (hızı azaltan/dengeleyen) hız sensörü, RTD sıcaklık sensörü ve buhar, gaz ve sıvıların kütlesel debisini ölçen katı hal basınç transdüserinden oluşur. Diğer debimetre tipleri kütlesel debi hesabı için harici proses ölçümlerinden faydalanır. Sıcaklık ve basınç ölçümü cihazları debimetre ile aynı noktaya kurulmaz. Proses şartları ise iki nokta arasında büyük değişiklikler gösterebilir ve bu durum hatalı kütlesel debi okumalarına neden olabilir. PanaFlow MV82 hızı, sıcaklığı ve basıncı aynı noktada ölçmesi sayesinde daha hassas proses ölçümü sağlar.

Uygulama Alanları

Yüksek sıcaklık ve yüksek hız akımları için ideal, enerji üretimi – yakıt ve buhar uygulamaları, endüstriyel-HVAC, bölgesel enerji yönetimi, ticari-bina, kampus ve tesis enerji yönetimi, petrol & gaz―doğal gaz dağıtımı, petrokimya―kütle dengesi, reaksiyon prosesleri ısıtması.

RHM Kütlesel (Coriolis) Debimetre
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Rheonik RHM Kütlesel (Coriolis) Debimetre

Tüm Rheonik debimetrelerimiz, yükseltilmiş sinyal/gürültü oranı ile patentli Omega tüpü tasarımına dayanmaktadır. Mükemmel performans ve güvenilirlik sağlayan bu eşsiz tasarım, dünya çapında en memnun müşteri kitlesini oluşturmuştur. Diğer kütlesel debimetre üreticilerinin aksine Rheonik, Omega şekilli patentli tasarımı ile en küçük hızlarda bile basınca bağlı olmayan yüksek hassasiyetli ölçüm sağlar. Debimetre ayıca kritik uygulamalar için mükemmel seviyede tekrar edilebilirlik ve stabilite sağlar.

Uygulama Alanları

Kimyasal, petrol ve gaz debileri, soğutucu akışkan dolumu, pilot tesisler, yüksek basınçlı sıvı ve gazlar, sıvı hidrojen dolum istasyonları, asfalt karıştırma istasyonları (363°C’de bitumen), yüksek hassasiyetli dolum istasyonları, tantalum ölçer kullanarak HCl ölçümü ve yüksek sıcaklıkta ölçüm istasyonları

Korelasyonlu Tag Clamp-On Ultrasonik Gaz Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Korelasyonlu Tag Clamp-On Ultrasonik Gaz Debimetresi

GE Panametrics DigitalFlow™ CTF878 clamp-on ultrasonik gaz debisi ölçüm imkanını 150 ft/s (46m/s) hıza kadar olan atmosfer basınç altındaki uygulamalara taşır. CTF878, doğal gaz, sıkıştırılmış hava, inert gaz ve diğer gazların hassas ve güvenilir debi ölçümü için korelasyon tag ultrasonik debi ölçümü tekniğini kullanır. CTF878 debimetre özellikle aşındırıcı, korozif, zehirli, yüksek saflıkta veya steril gazların debi ölçümü veya boru yüzeyinden girişin tercih edilmediği uygulamalar için kullanılabilir. Boru yüzeyinin açılması veya kesilmesi gerekmediği için kalıcı kurulum maliyetleri önemli derecede azaltılır. Saplamalı veya hareketli parçası olmadığı için bakım gerektirmez, basınç düşümüne yol açmaz ve geniş ölçüm aralıkları için uygundur.

Uygulama Alanları

Doğal gaz, sıkıştırılmış hava, yakıt gazlar, korozif gazlar, zehirli gazlar, yüksek saflıkta gazlar, hava ayırma gazları, özel gazlar.

Clamp-on Genişletilmiş Sıcaklık Aralığı Transdüser Sistemi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Clamp-on Genişletilmiş Sıcaklık Aralığı Transdüser Sistemi

C-ET transdüser sistemi, çok düşük veya çok yüksek proses sıcaklıklarında sıvı debisi ölçümü için kullanılan dalga kılavuzu görevi gören bir ultrasonik clamp-on transdüserdir.
C-ET transdüser sistemi, bir C-ET transdüseri (0.5 veya 1.0 MHz frekanslı), aşırı proses şartlarından transdüseri izole eden ve ısıyı transdüserden uzaklaştıran bir dalga kılavuzu, paslanmaz çelik montaj kelepçesi ve periyodik bakım gerektirmeyen katı bir montaj materyalinden oluşur.
Montajı, boruya müdahale veya prosesin duruşunu/ durdurulmasını gerektirmez ve kaçak riski, basınç veya sapmalara neden olmaz. Bunlara ek olarak çok düşük veya çok yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmesi, neredeyse hiç bakım gerektirmemesi ve 0,03 m/s’ye kadar düşük debilerde kullanılabilmesi ile zorlu proseslerde aşırı derecede esneklik sağlar.

Uygulama Alanları

Rafineri uygulamaları, ham petrol distilasyonu, vakum distilasyonu, parçalayıcılar, hidrojenasyon, viskosite ayarlama üniteleri, kazan besleme dahil enerji santrali uygulamaları, kriyojenik uygulamalar.

Coriolis Debi Transmitterleri
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Rheonik Coriolis Debi Transmitterleri

Rheonik transmitterleri son kullanıcılar için bir dizi kapsamlı özellik sunan teknolojiye sahiptir. Uygulama gerekliliklerine dayanarak bir transmiter seçilebilir. Rheonik Coriolis transmiterleri DCS veya PLC sistemleri için geniş iletişim ara yüz seçenekleri sunar.

Uygulama Alanları

Rheonik debimetrelere bağlanmış Rheonik transmiterler, debimetre işletimi açısından kesin kontrol sağlar. Transmiterler saha, kontrol odası ve panel montajı için uygundur.

Yüksek Hassasiyetli Ultrasonik Debimetre
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Yüksek Hassasiyetli Ultrasonik Debimetre

LCT4 Panametrics marka ultrasonik debimetre grubunun en yeni ürünüdür. Ham petrol ve diğer rafineri ürünlerinde yüksek hassasiyetli debi ölçümü için özel olarak tasarlanan debimetre, sağladığı ileri düzeyde güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlarla performans açısından OIML R117-1 gerekliliklerine uygundur. LCT4, Sentinel LCT model debimetrenin yüksek güvenilirlik özelliğini, dahili kablolu ve uzatılmış buffer (tampon) veya bağlantı kutusu içermeyen; estetik kompakt bir yapıdaki tasarımla sunar. Ultrasonik debi ölçümünün tüm avantajlarına ek olarak zaman içerisinde ölçümde kayma, basınç düşümü veya boru içerisine girişim oluşturmaz, periyodik kalibrasyon gerektirmez, hareketli parça veya filtre içermez. LCT4 viskozite etkilerini azaltmak amacıyla birkaç patentli algoritmadan faydalanarak akış ölçümünü viskoziteden bağımsız hale getirir.

Kriyojenik Sıvılar için Ultrasonik Debimetre
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Kriyojenik Sıvılar için Ultrasonik Debimetre

Sentinel LNG, ultrasonik teknoloji kullanımını kriyojenik uygulamalara doğru genişletir. Sentinel LNG de hareketsiz parçalardan oluşur ve dört yollu Robust Path Configuration™’dan faydalanır. Transdüserleri kriyojenik sıcaklıklardan korurken, Bundle Waveguide Technology™ sayesinde daha büyük transdüser sinyallerini prosese
yöneltir.

Uygulama Alanları

Sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), kriyojenik sıvı dağıtımı, faturalandırma.

Sentinel Gaz Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Sentinel Gaz Debimetresi

Sentinel, iletim ve dağıtım, boru hattı dengeleme, kompresör istasyonu ölçümü ve yüksek hassasiyetin gerektiği alanlar gibi gaz uygulamaları için tasarlanmış çift kanallı bir debimetredir.
Sentinel debi ölçüm sistemi, ultrasonik debimetre, akış şartlandırma ile debimetrenin önünde ve arkasında bulunan boru tesisatından oluşur. Sistem fabrikada birleştirilir ve sıkı kalite kontrol standartlarını karşıladığına dair test edilir. Böyle bir konfigürasyon sayesinde kurulumla ilgili hassasiyet kayıpları engellenmiş olur. Ayrıca bu uygulama ile proseste debi ölçümlerinde kullanıcıyı riske maruz bırakmadan basit ve ekonomik çözümler sağlanmış olur. Hassasiyet kaybının en büyük kaynağı olan düzgün olmayan akış profilinin, ultrasonik debimetre sisteminde tüm denklemden çıkarılması nedeniyle kullanıcılar bu sistemin hassasiyetinden emin olabilirler.

Uygulama Alanları

Faturalandırmaya esas transfer, iletim ve dağıtım, yer altı depolama, boru hattı dengeleme, güç sistemleri, gaz işleme, kompresör istasyonu ölçümleri ve gaz üretimi.

Ultrasonik Gaz Debisi Transmiteri
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Ultrasonik Gaz Debisi Transmiteri

XGMi868i gaz debisi transmiteri, GM868 genel amaçlı gaz
debimetresinin düşük maliyetli ve transmiter bazlı versiyonudur.
GM868 gibi XGM868i de gaz debisi ölçümü için ultrasonik transit-time tekniğinden faydalanır. Neredeyse her tip gaz için uygundur. Saplamalı transdüser tasarımı ile düşük seviyede basınç düşümü, bakım ihtiyacı ve geniş debi ve gaz kompozisyonu aralıklarında hassas ölçüm sunar. DigitalFlow XGM868i elektronik parçalarının tümü, ölçüm noktasında monte edilebilen bir transmiter paketi içerisine yerleştirilmiştir. Bu özelliği sayesinde transdüser kablolarının yerleştirilmesi kolaylaşır ve sorunsuz işletim sağlanır. XGM868i kurulumu akış açısından engel oluşturmadığı için diğer debimetrelerin neden olduğu basınç düşümü ve yüksek derecede bakım ihtiyacı gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırır. Debimetre ile temin edilen özel sızdırmaz metal transdüserler sayesinde sistem, sıcaklık değişimlerinin neden olduğu erozyon ve gerilimden etkilenmez.

Uygulama Alanları

Hidrokarbon gazları, havalandırma gazları, biyogaz, çürütücü gazları, yakıt gazlar, atık gazlar, yakma ünitesi hava akışı, buhar veri kazanımı, baca gazları, diğer gazlar.

Ultrasonik Gaz Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Ultrasonik Gaz Debimetresi

DigitalFlow™ GM868 ultrasonik teknolojiye sahip debimetre uygun transdüserler ile 1,27 cm çapındaki boru veya kanallardan 7,6 metreden geniş bacalara kadar olan uygulamalarda debi ölçümü için kullanılır. Kurulum için ultrasonik transdüserlerine ait yenilikçi konfigürasyonları ile boru veya kanal boyutlarına ve uygulamayla ilgili diğer gerekliliklerle uyumluluk gösterir. Proses içerisine giren parçası/ekipmanı olmayan bu debimetre geniş ölçüm aralığına sahiptir, basınç düşümüne neden olmaz ve periyodik bakım gerektirmez. Maksimum hassasiyet için tek bir elektronik ile aynı ölçüm noktasında çift yollu olarak veya aynı boruda değişik noktalarda ölçüm alınabilirken, iki kanallı debimetre konfigürasyonu ile iki farklı boruda da ölçüm yapılabilir.
DigitalFlow GM868 debimetre ile standart dijital çıkış, standart veya opsiyonel analog çıkış veya opsiyonel alarmlar sayesinde
verilerin doğru yere aktarılması kolaylaşır. Tüm çıkışlar tuş takımı veya bir bilgisayar aracılığıyla PanaView yazılımı kullanılarak istenilen şekilde ayarlanır.

Uygulama Alanları

Hidrokarbon gazları, havalandırma gazları, biyogaz, çürütücü gazları, yakıt gazlar, atık gazlar, yakma ünitesi hava akışı, buhar veri kazanımı, baca gazları, diğer gazlar.

Clamp-On Ultrasonik Gaz Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Clamp-On Ultrasonik Gaz Debimetresi

GE GC868 elektronik ünitesi, bir çift gelişmiş clamp-on ultrasonik transdüser, montaj kelepçesi, transdüser yakınına yerleştirilmiş ultrasonik ses yükseltici, transdüserleri ultrasonik ses yükselticiye ve GC868 elektronik ünitesine bağlamak için kullanılan koaksiyel kablolardan oluşan sabit kurulumlu bir debimetredir. DigitalFlow™ GC868 her tip gaz akımına ait debi ölçümü için kullanılabilir.

Uygulama Alanları

Doğal gaz, sıkıştrılmış hava, yakıt gazlar, aşındırıcı gazlar,
korozif gazlar, zehirli gazlar, yüksek saflıkta gazlar, hava ayırma gazları, buhar.

Ultrasonik Debimetre
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Ultrasonik Debimetre

SIL (Safety Integrity Level) Sertifikalı* yeni PanaFlow HT, güvenliğin kritik olduğu uygulamalara ultrasonik teknolojinin avantajlarını getirir. PanaFlow HT ultrasonik debi ölçümünün tüm avantajlarına IEC61508** onayını ekler. Rafinerinin en zorlu noktalarında, çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklarda ve korozif veya değişken özellikli sıvılarda debi ölçümü sağlar. Boru tıkanıklıkları, zaman içerisinde ölçümde kayma veya basınç düşüşü oluşturmayan ve böylece periyodik kalibrasyon
gerektirmeyen ve çift yönlü debi ölçümü sağlayan yapısıyla PanaFlow HT, beklenmedik bakım masraflarına son vererek tasarruf etmenizi sağlar. Debimetrenin Seviye 2 SIL sertifikasına sahip olması, debimetrenin tüm bileşenlerinin üçüncü parti bir kurum tarafından kontrol edildiği anlamına gelir. SIL sertifikasyonu*, hayat kaybı riskinin yanı sıra rafineri varlıklarına karşı ve çevresel riskleri de azaltırken kurumsal güvenilirliği arttırır. PanaFlowHT debimetre sistemi, SIL sertifikalı XMT900 elektroniği ve patentli BWT transdüserlerden oluşur. Ayrıca hassas sıcaklık kompanzasyonu ve pals eko tekniği sayesinde, değişken akış şartlarında hassas ölçüm sağlar.

Uygulama Alanları

Vakum distilasyonu, delayed coker, katalitik parçalama, hydrotreater, vizkoziteye göre ayırma, ham petrol distilasyon birimleri.

Ultrasonik Sıvı Debimetresi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Ultrasonik Sıvı Debimetresi

DF868 ultrasonik sıvı debimetresi, TransPort PT878 portatif ultrasonik sıvı debimetresi baz alınarak tasarlanmış sabit
kurulumlu debimetredir. DF868 iki dahili ölçüm moduna sahiptir. Clamp-on transdüser kullanarak DF868 debimetre metal,
plastik veya kaplamalı boru yüzeylerinden, boru yüzeyi delinmeden debi ölçümü sağlar. Gelişmiş sinyal kodlama ve korelasyon tespit metodları ile GE’ye ait transit-time modu, ultra temiz/saf sıvılardan kirli sıvılara kadar sapma olmaksızın debi ölçümü sağlar. Bu mod, geleneksel transit-time ölçüm cihazlarının başarısız olduğu ve bu nedenle Doppler-tipi
debimetreler gerektiren gaz kabarcığı, sıvı damlacıkları ve katı partikül içeren çok fazlı sıvıların %80’inde uygulanabilir. İki farklı boruda debi ölçümü, aynı boru üzerinde iki farklı noktada debi ölçümü ile kaçak tespiti ve maksimum hassasiyet için tek noktada çift yollu ölçüm dahil çeşitli uygulamalar için konfigüre edilebilen çift kanallı opsiyonel bir model oluşturulabilir. Opsiyonel çift kanallı/çift yollu modeli, kullanıcı tarafından yapılandırılan çok çeşitli uygulamalarda kullanılarak düşük maliyetlerle yüksek performans elde edilmesine olanak sağlar. Ölçüm noktası başına maliyet, tek elektronik ile iki farklı boruda debi ölçümü yapılarak azaltılır. Akış profilindeki değişikliklerden
etkilenmemek ve maksimum hassasiyetin sağlanması amacıyla her boru için bir çift transdüser kullanılabilir. Ayrıca her debimetre ile temin edilen enerji ölçümü yazılımı sayesinde, opsiyonel RTD’ler ve giriş kartları kullanılarak ultrasonik debi ölçümünün avantajlarına enerji ölçümü de eklenebilir. Bu opsiyonun avantajı boruya müdahale gerekmeden debi ve sıcaklık ölçümü ile su/glikol kullanılan ısıtma ve soğutma sistemlerinde enerji ölçümüdür.

Uygulama Alanları

Su ve atıksu, sıcak/soğuk su, su/glikol çözeltileri, rafine hidrokarbonlar, petrol ürünleri, ham petrol, motor yağı, dizel ve sıvı yakıtlar, solventler, kimyasallar, diğer sıvılar.

DigitalFlow Ultrasonik Sıvı Debisi Transmiteri
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics DigitalFlow Ultrasonik Sıvı Debisi Transmiteri

XMT868i sıvılar için debi transmiteri son teknoloji ile sunulan debi ölçüm yeteneğini; tam olarak proses ölçüm noktasına monte edilebilen düşük maliyetli transmiter paketi ile birleştirdi. Tamamen dijital XMT868i, hareketli parçaya sahip değildir ve uzun süre sapma yaratmayan işletim sağlar. Dahili mikro işlemci sayesinde özel dijital sinyal kodlaması ve korelasyon
tespit rutinleri, değişken sıvı özelliklerine göre otomatik ayarlama, programlamayı basit hale getiren dinamik olarak yapılandırılmış işletme yazılımı ve dahili enerji akışı ölçümü vardır. Opsiyonel çift kanallı modeli kullanıcı tarafından yapılandırılarak çok çeşitli uygulamalarda kullanılır ve düşük maliyetlerle yüksek performans elde edilmesini sağlar. Ölçüm noktası başına maliyet, tek elektronik ile iki farklı boruda debi ölçümü yapılarak azaltılır. Akış profilindeki değişikliklerden
etkilenmemek ve maksimum hassasiyetin sağlanması amacıyla her boru için bir çift transdüser kullanılabilir.

Uygulama Alanları

Hidrokarbon sıvılar, sıvılaştırılmış doğal gaz (lng), ham petrol, motor yağı, dizel yakıt, solventler, su ve atıksu, sıcak/soğuk su, kimyasallar, içecekler, diğer sıvılar.

Bundle Waveguide Teknolojisi
Stok Durumu: VAR
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Panametrics Bundle Waveguide Teknolojisi

Çok düşük veya çok yüksek sıcaklıkta (Sıvılaştırılmış doğal gaz vb.) Ultrasonik debimetre uygulamaları için Ultrasonik debi ölçümünde teknolojik bir yenilik olan Bundled Waveguide Transducer (BWT) Sistemi, büyük çaplı borularda LNG debi ölçümü için kilit bir teknolojidir. Dayanıklı BWT Sistemi, gemilerden depolara yük boşaltımı dahil kriyojenik LNG uygulamaları için kanıtlanmış bir çözümdür. Düşük sıcaklık uygulamalarına ek olarak, BWT Sistemi yüksek sıcaklık, düşük yoğunluk ve viskozitesi yüksek sıvılar gibi özel uygulamalar
için de lider teknolojidir. Kurulumun saplamalı olmasına rağmen BWT transdüserleri sistemde engel oluşturmaz ve bu nedenle basınç düşümü veya duraklama yaratmaz. BWT Sistemi, birçok GE Sensing Panametrics sıvı veya gaz ultrasonik teknolojiye sahip debimetreler ile uyumludur. Hareketli parçalar içermemesi nedeniyle kurulumu neredeyse hayat boyu kalıcıdır. BWT transdüserlerinin tek tamponlu tasarım veya daha yüksek sıcaklıklar için çift tamponlu (path) tasarım seçeneği vardır. Tampon tasarımının iki temel avantajı bulunmaktadır. Birincisi transdüserin piezoelektrik elementini prosesten uzak tutarak sıcaklık nedeniyle oluşabilecek herhangi potansiyel bir arızayı engellemesidir. İkincisi ise demetleme (bundling) sayesinde yüksek seviyede hizalanmış ultrasonik ışının sıvı içerisine girişine izin vermesidir.

Hidrokarbon sıvıları, residual akışlar, doğal gaz, buhar, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) gibi akışkanların saplamalı yöntemle debi ölçümü için yüksek sıcaklık ve basınç altında ultrasonik transdüser kurulumuna uygun mekanik bir bileşendir.

Filtrele

Markalar

Diğer

  © 2020 Enotek Mühendislik ve Danışmanlık Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.